O behu

Pretek Vysokohorský beh cez Klin organizujú horolezci z Liptovského Hrádku a turisti a lyžiari z Pribyliny. Od roku 2009 sa významným spoluorganizátorom preteku stala Horská záchranná služba.

15 septembra 2017 sa uskutoční už 12. ročník tohto náročného preteku s dĺžkou 20,5 km a prevýšením 1280 m. Podujatie sa uskutočňuje v prekrásnej západotatranskej prírode. Pretekári štartujú z ATC v Račkovej doline a postupne cez Úzku dolinku, Račkovu dolinu cez Gáborove sedlo sa dostanú až na vrchol Klinu (2176 mnm). Potom zbiehajú do Račkovho sedla a celou Račkovou dolinou sa opäť vrátia do ATC. Preteku sa zúčastňujú vytrvalostní športovci - skialpinisti, bežci - lyžiari, horolezci, ... V roku 2006 ho vyhral aj náš olympijsky medailista Pavol Hurajt. Rekord trate drží Peter Žiška. V roku 2012 zabehol trať za 1:52:10! Prehľad účastníkov a ich vý- sledky s fotodokumentáciou môžete nájsť na stránke klin.snowski.sk a tiež vo vnútri letáku.
Leták na stiahnutie tu.

Dátum a miesto konania preteku

Dátum a miesto konania preteku: 15. septembra 2017 v Račkovej a Gáborovej doline v Západných Tatrách. Prezentácia, štart a cieľ preteku, vyhlásenie výsledkov bude v ATC Račkova dolina.

Trasa preteku

Trasa preteku vedie po značkovaných turistických chodníkoch (lesná cesta, lesný chodník, skalnatý a trávnatý hrebeň, miestami exponovaný).
Celková dĺžka trasy je 20,5 km s prevýšením 1280 m.
Meria sa celkový dosiahnutý čas, prví traja pretekári v každej kategórii obdržia vecné ceny.

Podmienky a upozornenia

Pretekov sa môžu zúčastniť len pretekári, ktorí dovŕšili v deň preteku vek 18 rokov. Účasť na pretekoch je na vlastnú zodpovednosť pretekára.
Vzhľadom na to, že pretek sa uskutoční na území TANAP-u, prosíme účastníkov podujatia, aby rešpektovali nariadenia a pravidlá pohybu a pobytu na jeho území.
Organizátori nebudú zabezpečovať občerstvenie pre pretekárov počas pretekov. Odporúčame zobrať si so sebou 0,5 l tekutín a v prípade nepriaznivého počasia vhodné oblečenie.