Klin 2019 – zhrnutie organizátora

V sobotu 7. septembra 2019 sa uskutočnil 14. ročník Vysokohorského behu cez Klin. Na štart preteku sa postavilo 56 pretekárov z 81 prihlásených. Mnohých asi odradili informácie o katastrofálnom víkendovom počasí, ktoré sme z komerčných rádií mohli počuť už od štvrtka aj napriek tomu, že SHMÚ takú predpoveď vôbec nezverejnilo. V piatok 6.9.19 podľa SHMÚ malo začať pršať medzi 14. a 15. hodinou, aj to malo v tomto čase spadnúť len do 1 mm zrážok. Ďalšie zrážky, už intenzívnejšie, predpovedali meteorológovia na noc zo soboty a nedele. A počasie aj tak vyšlo. Prvé kvapky začali padať až tesne pred 15. hod.
Pripravili sme na trati pre všetkých prihlásených pretekárov občerstvenie a dobrovoľníci, ktorí ho už skoro ráno vynášali ku Kolibke a na Klin, ešte nevedeli, že ich nepríde jedna tretina …
Do cieľa dobehlo 55 pretekárov. Absolutným víťazom tohto ročníka sa stal Jano Ďurmek a na upravenej trati (dĺžka 22,5 km a prevýšenie 1308 m.) – 2:04,55 hod.
Miro Hraško, Mária Kubová a Borbala Lantos sa stali víťazmi ďalších kategórií.

RTVS v pondelok 9. septembra na záver športových správ odvysielala reportáž z nášho podujatia. Zatiaľ je k nahliadnutiu v archíve RTVS.

Vzhľadom na to, že náš pretek bol zaradený do Termínovky Skyrunningovej Asociácie a bol aj záverečným, veľmi nás mrzí, že sa nikto z tejto organizácie preteku nezúčastnil … Takže sme sa ani nedozvedeli kto sa stal najlepším skyrunnerom na Slovensku v roku 2019.

Tohto roku sme zmenili zázemie a myslíme si, že to bol dobrý krok. Horský hotel Akademik nás prijal s otvorenou náručou a poskytol všetky služby, ktoré sme potrebovali na najvyššej možnej úrovni.

Veľká vďaka patrí aj našim spoluorganizátorom – Horskej záchrannej službe a Klubu pribylinských turistov a lyžiarov a tiež všetkým partnerom a sponzorom.

 

 

Špeciálne poďakovanie patrí všetkým dobrovoľníkom a záchranárom, ktorí boli od skorého rána v teréne a aj poslední z neho odchádzali.

O rok v Račkovej opäť Do videnia!